fbpx

Na dovolenou s pocitem bezpečí. Vaše auto si zaslouží servis před dlouhou cestou

 

pneuhanzelka-1200x628-servisnisluzby

Máte už plnou hlavu myšlenek na dovolenou? Kdy začít balit, co všechno přibalit, co nezapomenout? Co se rozhodně vyplatí neopomenout je věnovat čas i svému vozidlu. Pokud tedy vyrážíte na cesty po vlastní ose. Čas strávený v autoservisu a pneuservisu není rozhodně ztrátou času.

Tlak v pneumatikách

Aby vás auto na dlouhé cestě na dovolené „podrželo“, věnujte čas kontrole pneumatik. Zkontrolujte kvalitu vzorku, zda jsou neporušené a především se zaměřte na kontrolu tlaku v pneumatikách. Myslete na to, že plně naložené auto bude potřebovat nahustit trochu více. Doporučené huštění najdete zpravidla na samolepce umístěné na sloupku u dveří řidiče, v zavazadlovém prostoru nebo na víčku nádrže. Nezapomeňte zkontrolovat rezervu nebo mít povinnou sadu na opravu pneumatiky u novějších vozů, u kterých není rezerva součástí deformační zóny vozu.

Stav provozních kapalin

Zkontrolujte si a doplňte olej, brzdovou i chladicí kapalinu, ale rovněž dostatečné množství kapaliny například v klimatizaci pro její bezchybnou funkčnost a vodu do ostřikovačů. Doporučujeme vzít i motorový olej na případné doplnění. Při plném naložení mívá vozidlo větší spotřebu. Přibalte sebou i zásobu destilované vody, může se hodit nejen do ostřikovačů, ale především do chladiče. V klimatických podmínkách jihoevropských zemí za ní budete vděční.

Brzdy

Za zvážení stojí návštěva servisu a důkladná kontrola celé brzdové soustavy. Technici zkontrolují opotřebení, případné poškození brzdových kotoučů i množství a kvalitu již zmiňované brzdové kapaliny.

Podvozek

Když už vám bude servisní technik kontrolovat brzdy, nechte ho nahlédnout i na podvozek. možná ani netušíte, jaké překvapení vám taková kontrola může přinést. Kontrola a seřízení geometrie podvozku vám ochrání i pneumatiky.

Lékárnička

A v neposlední řadě nahlédněte i do lékárničky. Obsahuje vše, co má a je ještě platná? Připomínáme, že je nutný výstražný trojúhelník a minimálně jedna reflexní vesta (cestujete-li do sousedních zemí, pozor na to, zda vám v autě jedna stačí).

Ať už budete cestovat kamkoliv, přejeme vám šťastnou a bezpečnou cestu tam i zpět domů.

Nechte si své vozidlo před dovolenou zkontrolovat

Vyrazte na prázdninovou cestu s bezpečným autem. Naši servisní technici vám rádi pomohou. Neváhejte a kontaktujte nás na na tel. 556 704 331 nebo 556 720 709 případně prostřednictvím e-mailu autoservis@pneuhanzelka.cz. Rádi vám rezervujeme volný termín!

 

 

 


Novinky


Provozní doba

  • Pondělí 7:00 17:30
  • Úterý 7:00 17:30
  • Středa 7:00 17:30
  • Čtvrtek 7:00 17:30
  • Pátek 7:00 17:30
  • Sobota 8:00 11:30
  • Neděle zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Hanzelka
Lužická 1237/29, 741 01 Nový Jičín


Telefon: (+420) 556 704 331 (+420) 556 720 709
E-mail: info@pneuhanzelka.cz

Více informací